23. 09. 2020

Co vás čeká při vyřizování hypotéky

Co vás čeká při vyřizování hypotéky? Co si musíte pohlídat a s čím vám pomůže finanční specialista? V dnešním článku vám prozradíme vše o tom, jak vyřídit hypotéku krok za krokem.

 

Jak vyřídit hypotéku: Banka, nebo hypoteční specialista?

První krok vyřizování hypotéky se odvíjí od toho, jakou formou se rozhodnete hypotéku řešit. Buď zamíříte přímo do banky, nebo využijete služeb finančních poradců. V čem spočívá hlavní rozdíl?
 
Finančnímu specialistovi poskytnete všechny potřebné údaje a on vám připraví možné nabídky jednotlivých bank. Naopak banka vám představí jen svou vlastní nabídku. Přečtěte si 7 důvodů, proč se vám vyplatí mít na své straně hypotečního poradce.

 

1. Jak vyřídit hypotéku: Podejte žádost o úvěr

V následujícím kroku již sami, případně za asistence specialisty, podáte žádost o hypoteční úvěr bance, kterou jste si vybrali. V reakci na ni by vám měla banka do 24 hodin dát vědět o výsledku vašeho scoringu – hodnocení, které ovlivní výši úvěru a měsíčních splátek. Pro účely scoringu banka porovná vaše příjmy a výdaje a prověří vaši finanční historii.

 

2. Další krok vyřizování hypotéky: Dodejte potřebnou dokumentaci

Jestliže projdete bankovním scoringem úspěšně, měli byste mít připravené dokumenty, které jsou pro schválení úvěru potřeba. Jde například o potvrzení příjmů, odhady hodnoty nemovitostí či doklad účelu hypotéky. Pokud spolupracujete s finančním specialistou, nemusíte se obávat, že byste na některé dokumenty zapomněli. Dokumentaci za vás bance odevzdá.

 

3. Schvalovací proces

Proces schvalování hypotéky pak může trvat několik týdnů, kdy banka postupně ověřuje jednotlivé dokumenty, případně si může vyžádat další doplňující podklady.

 

4. Nahlédnutí do úvěrové dokumentace

Pokud dojde ke schválení hypotéky, což je v případě spolupráce s finančním poradcem téměř jisté, zašle vám banka smluvní úvěrovou dokumentaci. Úkolem specialisty je pak s vámi dokument detailně projít a vše vám náležitě vysvětlit. Je nutno zmínit, že většina údajů v dokumentaci je neměnná.

 

5. Jak vyřídit hypotéku: Podpis smlouvy

Jestliže je pro vás nabídka přijatelná, dochází k podpisu smlouvy. Forma podpisu smlouvy se liší dle bank i poskytovatelů. Někdy stačí smlouvu podepsat u finančního poradce, jindy je potřeba podpis provést v bance samotné či za asistence notáře.

 

6. Čerpání hypotéky

V následující fázi již dochází k čerpání hypotéky, které se liší podle jednotlivých účelů hypotéky. Celkový proces vám tak může zabrat několik týdnů až dva nebo tři měsíce. Obecně pak vyřizování urychlí i ulehčí asistence hypotečního poradce, který udělá širokou škálu věcí za vás, a navíc pohlídá řádné odevzdání všech potřebných dokumentů.
 
Jak čerpání hypotéky funguje? Do kdy hypotéku musíte vyčerpat? A jaký způsob čerpání platí v případě, že jste si vyřídili americkou hypotéku? To vše se dozvíte v článku o čerpání hypotéky.

 
Neriskujte a najměte si finančního specialistu

Při vyřizování hypotéky můžete díky finančnímu specialistovi ušetřit svůj čas i peníze. Objektivně vám představí ty nejlepší nabídky na trhu, a dokonce je schopný vám vyjednat výhodnější podmínky, než jaké byste získali u banky. Pomůže vám vyplnit veškerou dokumentaci, pohlídá termíny a odevzdá ji za vás. Obraťte se na nás. Rádi vám s vyřizováním hypotéky pomůžeme.

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší