12. 10. 2020

S výhodným refinancováním ušetříte desetitisíce korun ročně

Pokud se vám povede svou hypotéku výhodně refinancovat, ušetříte desetitisíce ročně. Je ale momentálně vhodná doba refinancovat? Jaké jsou úrokové sazby? A kdy začít refinancování řešit?

 

Je teď ta správná doba na refinancování?

S odpovědí na nejdůležitější otázku vás nebudeme dlouho napínat: Na refinancování je teď ideální čas. Jak to? Kvůli nástupu pandemie koronaviru ČNB na jaře drasticky snížila své úrokové sazby vůči bankám, což se postupně podepsalo i na snížení konečných úrokových sazeb hypoték. Navíc byla zmírněna a zrušena jednotlivá kritéria pro získání hypotéky.

Myslíte, že úprava kritérií se vás netýká? Opak je pravdou. V rámci refinancování můžete například získat za stejnou úrokovou sazbu peníze navíc. Celý proces refinancování je obecně velmi podobný získávání hypotéky nové.

 

Kdy začít refinancování řešit?

Banka vám zpravidla 3 měsíce před koncem fixace předloží nabídku na refinancování. Tuto nabídku můžete akceptovat. Ze zkušenosti vám ovšem poradíme, že je většinou výhodnější porozhlédnout se po jiných nabídkách.

Tip: Neztrácejte čas čekáním na nabídku vaší banky. Refinancování začněte řešit už v průběhu fixace, a to s minimálními poplatky, které se odvíjí od pravidel konkrétní banky. Nevíte, kolik si vaše banka účtuje? Ozvěte se nám a my vám rádi veškeré informace poskytneme.

Jak získat další výhody? Nespornou výhodou je, pokud se spojíte s finančním poradcem či hypotečním specialistou. Těm se totiž daří vyjednávat mnohem výhodnější podmínky, než které vám banky nabízí.

 

Jaké jsou úrokové sazby?

Jak jsme si řekli už na začátku, úrokové sazby jsou momentálně velmi nízké. V současnosti můžete získat hypotéku již od 1,64 %. Vše samozřejmě závisí na délce fixace, výši hypotéky, poměru hypotéky vůči hodnotě nemovitosti a dalších parametrech.

 

Pojďme si to ukázat na příkladu z praxe:

V případě, že máte hypotéku ve výši 2 500 000 Kč s úrokovou sazbou 2,4 %, ročně zaplatíte na úrocích 60 000 Kč. Za 5 let tedy zaplatíte necelých 300 000 Kč na úrocích.

V případě refinancování za současných podmínek s úrokem 1,64 % zaplatíte ročně na té samé částce úroky ve výši 41 000 Kč. Za pět let tedy získáte zhruba 100 000 Kč jen díky snížení úroků hypotéky. Co si za své nově získané peníze pořídíte?

 

Refinancováním ušetříte desetitisíce korun

Blíží se vám konec fixace? Nebo si nejste jistí, jak to máte s refinancováním právě vy? Neváhejte se nám ozvat. Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy a vyjednáme vám ty nejvýhodnější podmínky.
 

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší