06. 08. 2020

Offsetová hypotéka: Co to je a komu se vyplatí?

Offsetová hypotéka neboli srozumitelněji hypotéka se zápočtem úspor. Setkáváte se s tímto pojmem poprvé? Pak se s ním důkladněji seznamte. Na našem trhu ještě není příliš rozšířená, ale je to zajímavá varianta, jak ušetřit velké množství peněz na úrocích.

 

Co to je offsetová hypotéka?

Offsetová hypotéka, tedy hypotéka se zápočtem úspor, je založená na principu, kdy je k hypotéce sjednán takzvaný offsetový účet s nulovým úročením. Měsíční úroky z hypotéky se následně vypočítávají z rozdílu mezi nesplacenou jistinou úvěru a zůstatkem na offsetovém účtu.

Díky tomu lze značně ušetřit na celkových splátkách za hypotéku.

 

Jaké jsou podmínky offsetové hypotéky?

Podmínky offsetové hypotéky se v zásadě neliší od standardní hypotéky. Jediným rozdílem je právě offsetový, tedy spořící účet, který si k hypotéce zřídíte. Výhodou navíc je, že peníze z účtu můžete stále kdykoliv vybrat, pouze vám to pravděpodobně ovlivní výši splátek.

Zápočet těchto úspor můžete standardně využívat od momentu načerpání hypotečního úvěru, v praxi tedy od první splátky úvěru.

Maximální i minimální výše hypotéky bývá limitována jako standardní hypotéka. Maximální výše finančních prostředků na spořícím účtu bývá ze strany bank různě omezena v procentuálním poměru.

 

Příklad splácení offsetové hypotéky

Pro názorný příklad použijeme hypotéku ve výši 2 milionů korun. K ní máte sjednaný offsetový účet, na kterém máte 400 tisíc korun. Výsledný úrok tedy zaplatíte pouze z rozdílu, tedy z 1 600 000 korun. V praxi pak za 5 let při takovémto splácení můžete ušetřit i 50 tisíc korun

 

Komu se offsetová hypotéka vyplatí?

Jak již z celého konceptu vyplývá, vyplatí se především lidem, kteří mají dostatečné finanční prostředky nad rámec hypotéky. Stejně tak může být výhodné přejít na offsetovou hypotéku při refinancování hypotečního úvěru, jestliže jste třeba stavěli dům svépomocí a zůstala vám finanční rezerva.

Jestli vás zajímají detaily offsetové hypotéky a detailní výpočet pro vás na míru, neváhejte využít naši hypoteční kalkulačku nebo se na nás obrátit třeba přes e-mail či po telefonu. Rádi s vámi vaši situaci probereme a připravíme vám to nejvýhodnější řešení.
 

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší