19. 06. 2020

Navýšení hypotéky: Jak hypotéku navýšit a co musíte splnit?

Splácíte hypotéku a dostali jste se do situace, kdy potřebujete získat další finance, třeba na rekonstrukci či rozšíření domu? Nebo jste pouze podcenili rozpočet a teď vám část financí schází? Řešením může být navýšení hypotéky. V dnešním článku se společně podíváme, jaké varianty jsou dostupné, co musíte splňovat a která varianta bude nejvýhodnější.

 

Jaké nabízí trh možnosti?

Možností, jak navýšit hypotéku, či získat další finance je vícero. O navýšení můžete zažádat u stávajícího poskytovatele, případě v období konce fixace v rámci refinancování hypotéky, nebo si můžete sjednat hypotéku novou, případně použít spotřebitelský úvěr. Pojďme se tedy společně podívat na jednotlivé varianty.

 

Navýšení hypotéky u stávajícího poskytovatele

Zažádat o navýšení hypotéky můžete u většiny bank i mimo období fixace. Základní podmínkou ovšem je, že hypotéku již musíte mít vyčerpanou a pouze ji splácet. Dále se ovšem podmínky u jednotlivých bank rozcházejí. Některé banky vám povolí menší navýšení bez celého prověřovacího procesu.

Pokud ovšem chcete navýšit hypotéku třeba o půl milionu korun, banka bude ověřovat vaši bonitu i zkoumat, zda hodnota zástavy hypotéky odpovídá doporučené hodnotě LTV. Nelze ani s určitostí říct, jestli se svou žádostí uspějete, každá banka posuzuje takové žádosti individuálně a používá svá vlastní měřítka. 

 

Navýšení hypotéky při refinancování

Druhou variantou je navýšit si hypotéku při refinancování. V rámci procesu žádosti o refinancování nová banka také posuzuje vaši bonitu a v podstatě je celý proces velmi podobný, jako při schvalování nové hypotéky. S bankou se tedy můžete dohodnout na navýšení oproti původní částce. Opět je zde proces vyhodnocování žádostí individuální a každá banka bude mít jiná měřítka, podmínky a požadavky. 

 

Sjednání nové hypotéky

Třetí variantou je i sjednání nové hypotéky, která bude nezávislá na hypotéce stávající. Opět si ovšem budete muset projít celým ověřovacím procesem, navíc lze čekat, že banky budou trochu opatrnější.

 

Spotřebitelský úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření

Potřebné finanční prostředky můžete získat i spotřebitelským úvěrem, či úvěrem ze stavebního spoření. Tedy bez zástavy nemovitosti. Nevýhodou jsou ovšem vyšší úrokové sazby. Na druhou stranu je sjednání takového úvěru jednodušší a rychlejší.

 

Která varianta navýšení financí je nejvýhodnější?

Nejvýhodnější je zpravidla navýšení hypotečního úvěru při refinancování. Zde je možné sjednat si lepší podmínky a současně nižší úrokovou sazbu. Refinancovat můžete jak u stávající banky, tak u banky nové.

 

Podmínky navýšení hypotéky

Podmínky, které musíte splňovat, bývají u všech bank v zásadě stejné, jako podmínky pro získání nové hypotéky. Tedy navýšená hypotéka nemůže přesahovat doporučený ukazatel LTV. Nově se banky ale nemusí striktně řídit ukazateli DTI a DSTI, tedy poměru výše splátek vůči měsíčním příjmům a poměru výše celkového zadlužení a výše čistého ročního příjmu. 
Pokud o navýšení hypotéky uvažujete, nebojte se obrátit na naše hypoteční poradce, společně najdeme to nejvhodnější řešení, navíc vám pomůžeme vyjednat ty nejvýhodnější podmínky, na které byste jako samostatní žadatelé pravděpodobně nemohli dosáhnout

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší