17. 09. 2020

Jak ušetřit na refinancování hypotéky

Ušetřete tisíce na úrocích a poplatcích. Prozradíme vám, jak si pohlídat nejnižší úrokovou sazbu a díky refinancování získat lepší podmínky hypotéky.

 

Refinancování hypotéky 2020: Úrokové sazby začaly klesat

Jestli je někdy vhodné období pro refinancování hypotéky, tak je to právě teď. Díky situaci, která vznikla v důsledku pandemie koronaviru, snížila ČNB základní úrokové sazby. Ke snížení přistoupily i banky a po několika měsících, kdy sazby rostly, tak došlo k jejich poklesu.

 

Co kromě úrokových sazeb při refinancování hypotéky sledovat?

Samotná úroková sazba není tím jediným, co byste měli při výběru banky pro refinancování sledovat. Někdy bývá ještě důležitějším ukazatelem RPSN sazba, tedy roční průměrná sazba nákladů spojených s úvěrem.

Tato sazba v sobě zahrnuje všechny poplatky a náklady spojené s vedením úvěru, v zásadě je tedy mnohem více vypovídající než úroková sazba.

 

Refinancování hypotéky: Co ovlivňuje výši úrokových sazeb?

Úrokové sazby, které naleznete na internetu, obvykle představují spodní pásmo reálných sazeb. Ve výsledku vám můžou být bankou nabídnuty sazby vyšší, na základě toho, jaké „skóre” od banky dostanete. To získáte na základě své finanční historie nebo třeba měsíčních výdajů.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výši úrokové sazby, je doba fixace. Pro různé doby fixace banky nabízejí různé sazby. Momentálně se vyplatí volit delší dobu fixace, protože sazby klesly a do budoucna lze očekávat spíše jejich nárůst. Doby fixace se pohybují od několika jednotek let až po 20 let u některých bank.

 

Kdy můžete hypotéku refinancovat?

Refinancovat můžete u některých bank až 2 roky před koncem fixace, některé banky se ovšem drží lhůty 6 měsíců. Zpravidla by vám měly banky tři měsíce před koncem fixace zaslat novou nabídku na hypotéku.

 

Jak při refinancování hypotéky postupovat?

 

 

 1. Použijte hypoteční kalkulačku a udělejte si obecný obrázek, ale určitě se poraďte i s hypotečním poradcem a projděte veškeré skryté podmínky.
 2. Společně vyberte nabídku, která je pro váš konkrétní případ nejvýhodnější. Zamyslete se i do budoucna nad možnostmi fixace.
 3. Podejte žádost o hypoteční úvěr.
 4. Požádejte o vyčíslení zůstatku.
 5. Vyčerpejte úvěr (splaťte původní).


Jaké dokumenty k refinancování hypotéky potřebujete?

K refinancování hypotéky budete potřebovat následující dokumenty:
 

 • vlastnický list k zastavené nemovitosti,
 • původní smlouvu o hypotečním úvěru,
 • odhad nemovitosti,
 • dva doklady totožnosti,
 • vyčíslení zůstatku úvěru,
 • potvrzení o příjmu.

 
Refinancování hypotéky: Jak si pohlídat nejlepší úrokovou sazbu?

Srovnání aktuálních úrokových sazeb a nabídek bank můžete provést například pomocí hypoteční kalkulačky. Celkově je pak nejlepší využít služeb hypotečních poradců, kteří sazby pravidelně sledují, a navíc jsou schopni získat ty nejvýhodnější nabídky, stejně jako zařídit u banky lepší podmínky. Po celý proces pak budou stát po vašem boku a pohlídají správnost všech potřebných dokumentů.

Máte jakékoliv dotazy? Chcete poradit s refinancováním hypotéky nebo jinak pomoci se svými finančními záležitostmi? Neváhejte nás kontaktovat.

 

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší