15. 07. 2020

Hypotéka po insolvenci? Je možné ji získat?

Jste po insolvenci a řešíte vlastní bydlení? V tom případě jste v situaci, která skutečně vyžaduje asistenci hypotečního poradce. Za normálních okolností je pro vás možnost získat hypotéku velmi složitá, spíše nemožná.

 

Podmínky pro získání hypotéky

Základní podmínkou pro získání hypotéky je to, že nejste v insolvenčním rejstříku. Pokud jste se dostali do insolvence, tak po jejím skončení budete z tohoto rejstříku vymazáni až za 5 let. V zásadě je to stěžejní lhůta, po které můžete uvažovat o standardní hypotéce od banky.

Pokud jste byli v insolvenci, tak banka tento zápis zjistí. Bohužel jste pro ni značně rizikový klient a je téměř nemožné, aby vám hypotéku schválila. Vliv nás, hypotečních poradců může v některých situacích pomoci, je ale nutno přiznat, že se jedná o výjimky.

 

Jak získat hypotéku před uplynutím 5leté lhůty?

Standardní hypotéku přes banku získat spíše nemůžete. Doporučený postup je tedy následující.

Nejprve kontaktujte hypoteční poradce. Ti s vámi vaši situaci projdou a prokonzultují různé možnosti. Jedním z řešení, které se dá použít, je sjednání hypotéky u nebankovní společnosti a při následném refinancování ji převést pod banku. V takovém případě ovšem musíte počítat s vysokými úrokovými sazbami a potřebou mít nachystaný dostatečný finanční obnos.

I pro nebankovní společnosti jste značně rizikovým klientem a od toho se odvíjí i poplatky, úroky a podmínky, které vám může taková společnost nabídnout.

Dalším faktorem je také doba od ukončení insolvence. Například 4 roky po skončení je již řešení celé situace více reálné, ale pokud je to možné, je již lepší počkat poslední rok. 

 

Podmínky hypotéky po uplynutí 5leté lhůty

Po pěti letech od insolvence se již vaše situace výrazně zlepší. Z rejstříku budete vymazáni. Přesto některé banky i takové starší „škraloupy“ posuzují a vaše výchozí vyjednávací pozice bude horší.
Obecně lze ale říci, že za asistence hypotečních poradců dosáhnete na standardní podmínky, jako jakýkoliv jiný klient. Další podmínkou je ovšem to, že tou dobou již máte své finance v ideálním stavu.

 

Hypotéka na jiného člena rodiny

Další z možností je sjednání hypotéky na jiného člena rodiny, pokud máte třeba relativně mladší rodiče s dostatečnými příjmy, je někdy možné využít i toho, že hypotéku si nejdříve pořídí na sebe a po uplynutí několika let ji za menší poplatky hypoteční úvěr převedou na vás. Podobná varianta se nabízí i v případě párů. 

 

Bez poradce to nepůjde

Jak je z toho článku jasné, hypotéka po insolvenci je relativně složitá věc, která skutečně vyžaduje asistence hypotečních specialistů, a přesto nemusí být možné situaci v danou chvíli vyřešit. Někdy stačí počkat pár let, ale v některých případech je situace složitá i poté.

Neváhejte se na nás obrátit, hypotéku si propočítejte třeba v naší hypoteční kalkulačce a my s vámi vaši situaci projdeme a pokusíme se najít možná řešení. 

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší