22. 07. 2020

Hypotéka bez úspor: Lze získat hypotéku i bez úspor?

ČNB oficiálně takzvané 100% hypotéky, tedy hypotéky, ke kterým není třeba mít své vlastní úspory, zakázala. Momentální hranice se nachází na 90 %. Mohlo by se tedy zdát, že hypotéku bez úspor získat možné není, přesto tu nějaké možnosti jsou.

 

Podmínky hypotéky

Aktuální podmínky pro získání hypotéky povolují zmíněný poměr výše hypotéky vůči hodnotě nemovitosti, tedy ukazatel LTV, ve výši zmíněných 90 %. Ukazatele jako DTI a DSTI, které značí poměr měsíční splátky vůči příjmům a poměr celkového úvěru vůči ročním příjmům již nejsou pro banky závazné. Získání hypotéky je tak jednodušší, ale 100% hypotéku od banky získat nelze.

 

Jak získat hypotéku?

Jak tedy získat hypotéku bez úspor? Možností se nabízí hned několik. Pojďme se na ně podívat.

 

Dofinancování úvěrem

Jedním z řešení, které bylo hojně využíváno, je získání potřebných finančních prostředků pomocí spotřebitelského úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Dnes začíná být toto řešení již spíše ojedinělé, protože banky kontrolují, jestli klienti v čase sjednávání hypotéky nemají i další úvěrové produkty, a snaží se tím tomuto dofinancování vyhýbat.

 

Hypotéka se zástavou jiné nemovitosti

Dalším z možných řešení je zastavit jinou nemovitost, díky čemuž získáte od banky nárok na vyšší obnos peněz, který by měl při splnění ukazatele LTV vystačit na plné financování nově pořizované nemovitosti. Pokud vy sami další nemovitost nevlastníte, je možné zastavit i nemovitost dalších členů rodiny. 

 

Úvěr na osobu blízkou

Jednou z dalších variant je, že další úvěr si na sebe vezme osoba blízká, může jít například o dospělé děti, nebo naopak rodiče, kteří mohou dosáhnout na dostatečnou výši úvěru, která by vystačila na doplacení zbytku hodnoty pořizované nemovitosti.

 

Dočasná zástava další nemovitosti

Díky upraveným podmínkám předčasného splacení hypoték začíná být zajímavá varianta, kdy jinou nemovitost zastavíte pouze dočasně. Teoreticky se tak stačí domluvit s rodiči nebo jinými členy rodiny, kteří by byli ochotni takovou nemovitost do zástavy poskytnout. Nové podmínky pro mimořádné splátky hypotéky povolují splatit bez dalších poplatků každý rok čtvrtinu celé hypotéky.

Tato varianta je tedy vhodná, pokud očekáváte přísun finančních prostředků v nejbližších letech a víte, že takové splátky budete schopni uskutečnit.

 

Využijte hypotečního poradce

Jak vidíte, řešení, jak získat hypotéku bez úspor, existují, jsou pouze relativně komplikovanější a není možné je vždy využít. Pokud vás zajímá, jak získat 100% hypotéku, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme a projdeme s vámi detailně všechna možná řešení. V tomto případě se bez asistence hypotečních specialistů neobejdete. 

Co hledáte?

Chci sjednat novou hypotéku

Chystáte se koupit nemovitost a chcete získat nejvýhodnější HYPOTÉKU? Využijte naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKU a během 60 sekund získejte přehled o nabídkách hypotečních úvěrů z celého trhu zdarma.

Chci novou hypotéku

Chci refinacovat stávající hypotéku

Splácíte HYPOTÉKU a rádi byste snížili výši svých splátek a získali nižší úrokovou sazbu? Na hypotéce můžete uspořit i několik tisíc korun každý měsíc. Zjistěte kolik můžete ušetřit pomocí naší HYPOTEČNÍ KALKULAČKY.

Spočítat úsporu

Mám nabídku hypotéky ale chci lepší podmínky

Dostali jste nabídku v bance a rádi byste získali VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU? Zašlete nám svou nabídku a my uděláme vše pro to, abychom ji ještě vylepšili.

Získat nabídku

Chci poradit s financováním

Přemýšlíte o HYPOTÉCE, nebo vás čeká refinancování úvěru. Nevíte si rady? Obraťte se na nás a zeptejte se nás na to co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme.

Chci se poradit

Zeptejte se nás

Chcete se jen nezávazně zeptat?
Rádi Vám pomůžeme!

Zavolejte nám

731 537 339

Napište nám

Kontakt

S námi je hypotéka jednodušší